Fjala vret me shume se plumbi

Mendjemadhi niset me kalë, kthehet me këmbë. KORÇË. Më parë mëso veten, pastaj të tjerët. JUG. Mos i zbulo petët byrekut, se i dalin lakrat. BERAT. Mos mëso ustanë, po merri zananë. PËRMET. Mos u kapardis si gjeli në plehra. SHIJAK. Mos u mat me hijen e me njerëzit. JUG. Mos u mat me hijen e pasdrekes. VLORË

Duhet me i fry lugës para se me të djeg ... se të vret me shkopin tënd ... Fjala dhe plumbi kur dalin s'kthehen më ... Nov 11, 2009 · Përshëndetje Vizitor! Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

Më shumë se tetë milionë njerëz vdesin çdo vit për shkak të përdorimit të duhanit. Ndërkohë, shtatë milionë prej këtyre vdekjeve shkaktohen nga përdorimi i drejtpërdrejtë i duhanit, ndërsa 1,2 milion janë persona që nuk e përdorin duhanin, por vdesin për shkak se janë ... Të hënën kategoria Superiore uli siparin për këtë vit kalendarik me Kukësin që u shpall kampion dimri me vetëm një pikë më shumë se Bylisi i vendit të dytë. Ajo që bën përshtypje këtë vit është se kemi një ngjeshje në renditje, pasi nga vendi i parë deri në vendin e tetë diferenca është vetëm 10 pikë. Në momentin që plumbi u shkrep, fëmija ka qenë i ulur në një furgon të vogël me refugjatë, i cili kishte zhvilluar një përndjekje të ashpër me policinë. Zyra e prokurorit publik, kishte rezervuar të gjitha të drejtat për ngritjen e kallëzimit penal ndaj autorit, pasi ka folur për një “rast tragjik”.

Njerëzit të cilët e konsumojnë atë kanë 48% më shumë gjasa që të kenë sulm në zemër dhe tru, krahasuar me njerëzit që nuk e pinë atë fare apo jo çdo ditë. Një studim i publikuar në revistën ‘Respirology’ tregon se kjo pije është e lidhur edhe me sëmundje të mushkërive dhe çrregullime tjera të frymëmarrjes. Gjykata e Nikozias ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg”. Autoritetet Qipriote dyshojnë se mes viktimave janë edhe dy vajza të mitura të moshave 6 dhe 8 vjeçe. Mediat vendase shkruajnë se, 35-vjeçari ka dalë i qetë përpara gjykatësve, duke pranuar fajin. Bresher me diell do te thote se ke per te kaluar nje periudhe me veshtiresi ekonomike qe me vone do te vije begatia. Buke: Po pe ne enderr qe e ndan buken tende me te tjeret, ke per te gjetur ortake te mire. Buka e papjekur ka kuptimin e lajmeve te keqija. Shume buke apo buke te fresketa eshte enderr pozitive. “Nuk më trembin, nuk kam për të ndaluar. Më shumë se nga një politikë shpesh hipokrite, besoj te solidariteti i miliona italianëve që do të shprehin vullnetin e tyre me votë të dielën”, komentoi Salvini. Ditët e fundit, zarfa me plumba i janë dërguar kryebashkiakes së Torinos dhe një grupi magjistratësh.