Krzewuszka cudowna nana purpurea

Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea' Krzew, dorasta do 1,5 m wys., przyrasta ok. 30 cm rocznie, o liściach brązowo-czerwonych. Kwiaty ciemno-różowe, lejkowate. Krzewuszka Florida nana purpurea jest jedną z lepszych odmian polecanych do uprawy w warunkach klimatycznych Polski. Na przeważającym obszarze kraju zimuje dobrze, a w okresie kwitnienia już z oddali przyciąga uwagę bogactwem czerwonych kwiatów, budząc dumę właścicieli ogrodów, w których rośnie.

Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea'. Jak poprawnie wykonać cięcie dla tej rośliny. Krzewuszka cudowna łatwo rozmnaża się przez podział. Można też robić sadzonki w pędów półzdrewniałych oraz z odkładów poziomych. Cięcie: marzec (III) oraz po kwitnieniu. Krzewuszka cudowna zawiązuje pąki kwiatowe w roku poprzedzającym kwitnienie. Dlatego trzeba ją ciąć po przekwitnięciu. Można ściąć do 1/3 pędów. Krzewuszka cudowna Nana Purpurea jest niewielkim (70-100 cm wysokości) krzewem ozdobnym o kompaktowym, wyprostowanym pokroju. Ze wzniesionych, prostych pędów wyrastają eliptyczne liście o ostrych końcach i pięknym, bordowym wybarwieniu.

Krzewuszka Florida nana purpurea jest jedną z lepszych odmian polecanych do uprawy w warunkach klimatycznych Polski. Na przeważającym obszarze kraju zimuje dobrze, a w okresie kwitnienia już z oddali przyciąga uwagę bogactwem czerwonych kwiatów, budząc dumę właścicieli ogrodów, w których rośnie. Krzewuszka cudowna Nana Purpurea jest niewielkim (70-100 cm wysokości) krzewem ozdobnym o kompaktowym, wyprostowanym pokroju. Ze wzniesionych, prostych pędów wyrastają eliptyczne liście o ostrych końcach i pięknym, bordowym wybarwieniu. Krzewuszka cudowna 'Nana Purpurea' jest krzewem liściastym dorastającym do 1 m wysokości. Jej cechą charakterystyczną są liście o brązowo-czerwonej barwie. Ta odmiana krzewuszki cudownej kwitnie obficie na przełomie czerwca i lipca.